Uçak Bileti Nasıl Bedavaya Alınır?

uçak bileti kampanyaları

Teknolojinin gelişmesi ve havayolu şirketlerinin artması ile birlikte artık A noktasından B noktasına araçla gitmek uzun ve zahmetli bir yöntem haline geldi. Bir çok yerde havaalanı olması sayesinde artık istediğimiz pek çok yere uçak ile hızlı bir şekilde gidebiliyoruz. Kim bilir belki ileride çocuklarımız uçak ile sabah işe gidip akşam yine uçak ile işten dönebilir ama biz bugünün şartlarında uçak biletini nasıl ucuza hatta bedavaya alabileceğiniz ile ilgili tüyoları sizler için derledik.

Havayollarının sadakat programlarına kayıt olun
Ülkemizdeki en büyük iki hava yolu şirketi olan Türk Hava Yolları ve Pegasus Hava Yoları sadakat programlarından daha fazla puan kazanmanın ve puan harcamanın da püf noktaları var.

Türk Hava Yolları, Anadolu Jet gibi uçuşlardan puan kazanabileceğiniz Miles & Smiles programının puanlarını ücretsiz bilet için kullanmanız biraz zor, çünkü bilet alacak kadar puan biriktirmek biraz zaman alabiliyor. Bunun yerine Shop&Miles adlı internet sitesinden puanınızla istediğiniz gibi alışveriş yapabilir ya da marka ortaklıkları sayesinde bu puanları benzin istasyonlarında kullanabilirsiniz.

Pegasus Plus olarak adlandırılan sadakat programı ise çok daha kullanışlı. Telefon numaranız ile tamamen ücretsiz olarak üye olup ilk uçuşunuzu yaptığınızda size 5TL hoşgeldin puanı, ayrıca bilet tutarınızın da %2'si oranında puan veriyor. Bir de Online check-in yaparsanız 3,5TL ekstra puan kazanıyorsunuz. Bu puanlarınızı bir sonraki uçuşunuzda direk indirim olarak kullanabilirsiniz.

Global Miles mobil uygulamasını kullanın
Bununla ilgili geçtiğimiz günlerde bir yazı yazınlamıştık. İlgili yazıya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
Global Miles ile bedava uçak bileti kazanın.

Biletinizi Turna.com üzerinden alın
Belki inanması zor gelecek ama Turna.com internet sitesindeki bilet fiyatları havayollarının internet sitesindeki fiyatlardan bile daha ucuz. "Bu nasıl oluyor?" diye soracak olursanız hemen anlatalım. Turna.com bilet satışı sırasındaki bayi komisyonundan bir miktar feragat ediyor. Ayrıca bazı biletleri havayollarından toptan ve daha ucuza alarak sitesinde perakende olarak indirimli fiyatlarla satabiliyor. Ayrıca Turna.com'dan her bilet aldığınızda size özel Turna.com puanı kazanacak ve bir sonraki alışverişinizde indirim olarak kullanabileceksiniz.
Turna.com'a üye olmak için tıklayın.

İşin en güzeli de yukarıda bahsettiğimiz üç yöntemi bir arada kullanabilirsiniz. Yani bir bileti önce Turna.com'dan alarak Turna puanı, sonra Pegasus Plus programına kayıt yaparak Pegasus Plus Puanı, havaalanında da Globalmiles ile checkin yaparak Global Miles mili kazanabilir, biletlerinizi bedavaya getirebilirsiniz.
Uçak Bileti Nasıl Bedavaya Alınır? Uçak Bileti Nasıl Bedavaya Alınır? Reviewed by admin on Aralık 21, 2016 Rating: 5
Blogger tarafından desteklenmektedir.